Inspekcja drzew przy pomocy drona

Dzis testowaliśmy możliwośc użycia drona do przeprowadzenia inspekcji drzewa.

Jest to ważny element naszej działalności ochroniarskiej. Prawidłowa ocena stanu drzewa ma decydujące znaczenie dla decyzji o ew. wycince drzewa czy jego pozostawieniu. przy ocenie drzewa z pozimou gruntu problemem jest ocena stanu rozwidleń konarów i gałęzi oraz dziejsc w okolicy dziupkli i widocznych uszkodzeń. Zwykle sa one na dużej wysokości i trzeba zlecać specjalistyczne prace wspinaczkowe, aby to ocenić.

Mavic 3, który używamy ma na tyle dobej jakości kamerę, ze zdjęcia i filmy moga byc przydatne w ocenie drzewa, szczególnie jeżeli chodzi o zlecenie kosztownej inspecji linowej. MNożna wstępnie ocenic, czy dane miejce wymaga dokładniejszego sprawdzenia.

Realizujemy projekt

„Drzewa sędziwe w Rzeszowie”.

Zakłada on wsparcie mieszkańców miasta w ochronie drzew. Do programu może dołączyć każdy. Wystarczy zadzwonić lub napisać. Jedynym warunkiem są chęci i dobre nastawienie.
W sprawie interwencji będzie można dzwonić do Strażnika Drzew pod numer 728 082 963.
Tworzymy tez Szlak Drzew Pomnikowych w Rzeszowie. W ramach projektu powstaje tylko pierwszy etap z 10 okazałymi drzewami
Projekt realizuje Fundacja będzie dziko.
tel. 728 082 963

Więcej informacji:

Sfinansowane przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.